Reklama
Reklama

Awantura w trakcie libacji. 43-latek chwycił nóż i zadał kobiecie cios w brzuch

fot. KPP Jarocin
fot. KPP Jarocin

Policjanci, by go przesłuchać musieli czekać aż wytrzeźwieje.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Jarocin. Pomiędzy 43-letnim mężczyzną i jego znajomą, z którą spożywał alkohol, wywiązała się kłótnia. "Po niej napastnik wziął do ręki nóż kuchenny i ugodził nim kobietę. Cios trafił w ofiarę w okolice brzucha powodując głęboką ranę" - relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. "W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia" - tłumaczy rzeczniczka.

Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała 37-letniej kobiety. "To nie pierwsze przestępstwo tego typu, jakie w ostatnim czasie popełnił podejrzany. Kilka miesięcy wcześniej usłyszał on dokładnie taki sam zarzut" - podkreśla policjantka.

21 marca podjęta została decyzja o tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Po uzyskaniu opinii lekarskiej kwalifikacja czynu popełnionego na szkodę kobiety może ulec zmianie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro