Reklama
Reklama

Jest więcej szczegółów w sprawie karambolu na krajowej "jedenastce". Drewno wypadło na jezdnię i zmiażdżyło samochody

fot. KPP Środa Wielkopolska
fot. KPP Środa Wielkopolska

Do sprawy wracają policjanci.

Służby zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11 w okolicach Nowego Miasta nad Wartą odebrały w poniedziałek po godzinie 15. Jak informował nas dyżurny wielkopolskich strażaków, na miejscu interweniowało siedem strażackich zastępów. W związku z tym, że przewożone przez samochód ciężarowy drewno wypadło na jezdnię, uszkodzonych zostało kilka aut. Na miejscu pojawiły się też załogi policji oraz pogotowia ratunkowego wraz z śmigłowcem LPR.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

We wtorek o swoich wstępnych ustaleniach informują policjanci.

"Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris poruszający się w kierunku miejscowości Jarocin z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd ciężarowy przewożący drewno, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki Ford Toureno. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia się naczepy z drewnem i rozsypania drewna na jezdnię oraz na jadące w kierunku Jarocina dwa pojazdy osobowe. W wyniku tego zdarzenia 5 osób zostało poszkodowanych i przetransportowanych do okolicznych szpitali" - relacjonuje st. post. Angelika Środa, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

"Szczegółowy przebieg zdarzenia znany będzie po przeprowadzeniu postępowania, które prowadzone jest w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej" - dodaje.

Droga była całkowicie zablokowana do godziny 21:00. W tym czasie policja zorganizowała objazdy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro