Reklama
Reklama

60-latek kradł pokrywy poznańskich studzienek kanalizacyjnych

archiwum | fot. Straż miejska
archiwum | fot. Straż miejska

Został zatrzymany.

O tym, że kradzieże studzienek kanalizacyjnych stanowią duże zagrożenie dla mieszkańców, nie trzeba nikomu przypominać. Do odkrytej studzienki może wpaść człowiek, zwierzę, a także uszkodzić można samochód, którego koło wpadnie do takiej "dziury". Z zagrożenia nic sobie nie robił 60-latek, który w pierwszej połowie marca ukradł z poznańskiej Północy 12 żeliwnych studzienek kanalizacyjnych wartych 8000 złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu. 13 marca dzielnicowi w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej. Okazało się, że jest to 60-latek, który miał związek z tymi kradzieżami - wyjaśnia Łukasz Paterski z policji. - Jak ustalili policjanci, zatrzymany skradzione pokrywy sprzedawał na złomie. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, a na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu łącznie cztery zarzuty kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.19 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro