Reklama
Reklama

Hotel Blow Up Hall ma nowych właścicieli! Otwarcie jeszcze w tym roku

archiwum | fot. Hotel Blow Up Hall / FB
archiwum | fot. Hotel Blow Up Hall / FB

5-gwiazdkowy obiekt przestał działać wiosną 2020 roku.

W kwietniu 2020 roku okazało się, że hotel jest w stanie likwidacji, a spółka zarządzająca hotelem i restauracją generowała straty. Największe restauracja - tylko w 2018 roku 920 tysięcy złotych.

Teraz przed hotelem nowy rozdział. We wtorek poinformowano nas, że obiekt ma nowych właścicieli. - Hotel kupiła firma Jantex Polska sp. z o.o. - polski, regionalny kapitał. Właściciele - Patrycja i Maciej Kujawscy - mieszkają w Poznaniu i są związani z Wielkopolską - podano w oficjalnym komunikacie. - Nowym właścicielom zależy na realizowaniu unikalnej wizji hotelu i restauracji, jednak w oparciu o pierwotną ideę. Ta wizja to minimalizm i komfort - wygoda na najwyższym poziomie, zastosowanie rozwiązań, które dają przytulny komfort i nie przytłaczają formą. Nowy Blow Up Hall to przyjazna, kameralna, butikowa atmosfera z zachowaniem standardów hotelu 5* - zapewniają inwestorzy.

Hotel Blow Up Hall przed likwidacją miał pięć gwiazdek. Był hotelem luksusowym, butikowym, nazywanym też eksperymentalnym. Powstał z inicjatywy Grażyny Kulczyk i określony został "dziełem sztuki". Znajdowały się tutaj jedynie 22 pokoje bez numeracji i tradycyjnej recepcji. Goście, zamiast klucza czy karty, otrzymywali iPhony z dostępem do wybranego pokoju. Na terenie hotelu można było zobaczyć wiele dzieł sztuki - fotografii, rzeźb czy instalacji, w tym niezwykłą instalację meksykańsko-kanadyjskiego artysty Rafaela Lozano-Hemmera. Umieszczono ją w lobby hotelu. Składa się z 2400 małych obrazów z kamer zamieszczonych na terenie obiektu - każdy gość odwiedzający obiekt staje się więc częścią tej instalacji.

Hotel w trakcie swojej działalności był nagradzany w prestiżowych konkursach czy rankingach. Uznano go m.in. za jeden z najlepszych hoteli high-tech na świecie w zestawieniu przygotowanym przez CNN. Nagradzano go także mianem najlepszego hotelu butikowego w Polsce oraz najlepszego suite hotelu w Europie. Nocowało tu wiele gwiazd - m.in. Sting czy Jan A.P. Kaczmarek.

Otwarcie hotelu planowane jest na czwarty kwartał 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro