Reklama
Reklama

Jest prawomocny wyrok w sprawie makabrycznego zabójstwa w Środzie Wlkp. Sąd podwyższył karę sprawcy

fot. Czytelnik WTK.pl
fot. Czytelnik WTK.pl

Po ogłoszeniu wyroku w listopadzie ubiegłego roku pojawiły się opinie, że był za niski.

6 grudnia 2021 roku zwłoki półnagiej kobiety zostały odnalezione przez pracowników sieci sklepów Biedronka w Środzie Wielkopolskiej. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty zgwałcenia kobiety ze szczególnym okrucieństwem i zamordowania jej. Działał on w warunkach multi-recydywy. Jako przyczyny śmierci kobiety podano krwotok wewnętrzny i wychłodzenie organizmu. Sprawca miał zadawać jej ciosy w głowę i brzuch.

Według prokuratury kobieta i mężczyzna nie znali się długo. 46-latka była mieszkanką Poznania, a podejrzany 41-latek mieszkał w Środzie Wielkopolskiej. Oboje nie mieli stałego miejsca pobytu i mieli się poznać na dworcu.

W listopadzie 2022 roku przed poznańskim sądem zapadł wyrok w tej sprawie. Ujawniono, że ofiara przed śmiercią została zgwałcona. Sąd ukarał mężczyznę za gwałt i pobicie kobiety oraz nieudzielenie jej pomocy, za co skazał go na 15 lat więzienia. Nie skazano go natomiast za zabójstwo.

Apelację od wyroku złożyli prokuratura i obrońca oskarżonego. Prokuratura chciała wyższego wyroku, a obrona niższego. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, we wtorek zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Sprawcę uznano za winnego zabójstwa kobiety oraz jej zgwałcenia. Skazano go na 25 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro