Reklama
Reklama

Towarowa: piesi, osobówki i samochody dostawcze na jednej jezdni. "Horror"

fot. Maciej
fot. Maciej

Skarży się nasz Czytelnik.

Horror na Towarowej! - Bardzo proszę o interwencję w sprawie bardzo niebezpiecznej sytuacji jaka ma miejsce na remontowanym odcinku ulicy Towarowej (od Składowej do Św. Marcin). Ruch samochodowy, dojazd na budowę i ruch pieszych odbywają się na tym samym pasie jezdni - informuje Maciej. - Szczególnie niebezpiecznie jest w czasie, gdy studenci Uniwersytetu Ekonomicznego przemieszczają się między budynkami w przerwie między zajęciami. Zgłaszałem sprawę na policję (również przez geoportal), bezskutecznie (np. nadal trwa weryfikacja zgłoszenia z 21 lutego!). Proszę o interwencję, zanim komuś stanie się krzywda - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi. - Czytelnik może mieć na myśli sytuację sprzed ponad tygodnia, kiedy były montowane słupy trakcyjne i wykonawca korzystał ze specjalistycznego sprzętu - tłumaczy Paulina Nowicka z PIM. - Obecnie, ze względu na uwarunkowania terenowe, wyznaczonym ciągiem w ul. Towarowej poruszają się piesi i samochody dojeżdżające do parkingu podziemnego Uniwersytetu Ekonomicznego. To przejściowy stan, wykonawca przygotowuje podbudowę dla chodnika przy budynku uczelni i na wtorek planowane jest tam przekierowanie ruchu pieszych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro