Reklama
Reklama

20-latka żerowała na aukcjach charytatywnych dla chorych dzieci. Oszukała kilkadziesiąt osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com

Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Mieszkanka gminy Miejska Górka od 18 listopada ubiegłego roku do 14 stycznia bieżącego roku wylicytowała 47 rzeczy i oszukała tyle samo osób na łączną kwotę 7 tysięcy złotych.

"W tym czasie odbywały się aukcje na Facebooku na rzecz dwóch dziewczynek z powiatu rawickiego. Pieniądze były zbierane na kosztowne leczenie tych dzieci. Wówczas różnego rodzaju przedmioty, wiele osób wystawiało na licytacje. Pieniądze w większości z licytacji trafiały na konto przypisane obu zbiorkom na Fundacje Siepomaga, ale w przypadku rzeczy wylicytowanych przez 20-latkę tak nie było. Mechanizm oszustki był następujący: "wygrywała" upatrzone przez siebie licytacje, następnie fabrykowała potwierdzenia dokonania wpłaty, wpisując na nich komputerowo zadeklarowane, ale niewpłacone pieniądze. Kolejno umieszczała te "fałszywki" w komentarzu do wygranej licytacji i odbierała przedmiot" - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

"W ten sposób wyłudziła między innymi wózek dziecięcy, ubranka dziecięce, zabawki, rowerek, bujaczek czy fotelik do karmienia dziecka" - dodaje.

Oszustka nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania. Usłyszała już zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro