Reklama

Trwa przebudowa trasy kórnickiej. "Z każdym dniem widać postęp"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Z wizytą na budowie pojawił się zastępca prezydenta Poznania.

Jak przekazuje Mariusz Wiśniewski za pośrednictwem portalu społecznościowego "Z każdym dniem widać postęp prac na remontowanej trasie Kórnickiej" Jak przekazuje obecnie zaawansowane prace prowadzone są na odcinku od ulicy Jana Pawła II do przystanku Tysiąclecia. Powstaje kanalizacja dla kabli trakcyjnych i nowej sieci teletechnicznej. Trwają też prace nad oświetleniem. Jak dodaje w trakcie jest też m.in. budowa tzw. ław torowych pod konstrukcję torowiska tramwajowego, ponadto powstaje kanalizacja deszczowa i wykonywane są obiekty inżynierskie w pobliżu osiedla Lecha.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"W zakresie robót drogowych trwa budowa nowej ulicy Pleszewskiej, czyli fragmentu tzw. Ringu Łacina. Ulica Pleszewska zostanie przedłużona o ponad 200 metrów, na odcinku od skrzyżowania z ul. Warczygłowy do skrzyżowania ulic Kaliskiej i Polanka (z możliwością przejazdu przez torowisko). Będzie to jednojezdniowa ulica z chodnikiem po obu stronach i drogą rowerową po stronie wschodniej" - informuje zastępca prezydenta Poznania.

"Wykonawca przystąpi również do robót rozbiórkowych na odcinku od przystanku Tysiąclecia do os Lecha (koniec zakresu inwestycji). Prace na tym odcinku były wstrzymane do 15 marca br. decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, ze względu na okres ochronny zimowania traszek w podbudowie torowiska" - dodaje Mariusz Wiśniewski.

Przypominamy. Remont w tym miejscu rozpoczął się w połowie października 2022 roku. Według zapowiedzi prace tutaj potrwają mniej więcej rok, czyli powinny zakończyć się pod koniec 2023 roku. Choć miasto już wcześniej zapowiadało, że chce, by zakończyły się wcześniej. Nieoficjalnie pojawiały się informacje o wrześniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro