Reklama

Ogromne straty mieszkańców podpoznańskich miejscowości. Łącznie ponad 500 tys. zł w jeden dzień!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

W niedzielę poznańska policja otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące oszustw na "legendę".

Pierwsze zgłoszenie otrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie. "Tam, 39-latek zawierzył oszustom, którzy, przedstawili się jako osoby dokonujące obrotu finansowego na giełdzie kryptowalut i stracił w ten sposób 370 tysięcy złotych. Oszuści przekonali mężczyznę tym, że zaoferowali swoją pomoc w pomnożeniu zainwestowanej kwoty i uzyskaniu szybkiego, sporego zysku z inwestycji" - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Kolejne zgłoszenie otrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie. W godzinach wieczornych oszust skontaktował się z mężczyzną za pośrednictwem portalu społecznościowego. Poinformował, że jest zainteresowany zakupem rzeczy, która została wystawiona do sprzedaży. Po krótkiej rozmowie, oszust wysłał sprzedającemu link do platformy symulującej działanie jednego z powszechnie znanych operatorów sieci automatów paczkowych. Następnie po zalogowaniu na konto i wprowadzeniu danych, pokrzywdzony utracił 36 tysięcy złotych.

Ostatnia informacja na temat dokonanego przestępstwa została przekazana policjantom z Pobiedzisk. "W tym przypadku mężczyzna powiadomił policjantów o tym, że został oszukany przez osobę, która zainteresowała się zakupem odzieży wystawionej przez niego na portalu aukcyjnym. Po nawiązaniu kontaktu, mężczyzna otrzymał link sugerujący finalizację płatności. Po wprowadzeniu danych, oszust uzyskał kontakt do jego konta bankowego i zaciągnął pożyczkę na jego dane na kwotę ponad 43 tysięcy złotych" - dodaje policjantka.

"O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa" - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro