Reklama
Reklama

Przedpremierowy pokaz w poznańskim kinie. To w tym filmie Arena udawała lotnisko Ławica

fot. UMWW Poznań / FB
fot. UMWW Poznań / FB

"Święty" niebawem pojawi się na dużym ekranie.

Film, którego patronem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który również współfinansował produkcję, trafi na ekrany kin 24 marca. Jak już zapowiadaliśmy na 19 marca w Poznaniu zaplanowano przedpremierowy pokaz filmu pt. "Święty" . W Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi pojawili się aktorzy i twórcy tej realizacji, m.in. reżyser oraz odtwórcy głównych ról, Mateusz Kościukiewicz i Lena Góra.

Ostatni klaps do filmu pt. "Święty"padł w stolicy Wielkopolski w lutym ubiegłego roku. Filmowcy spędzili u nas 11 dni. Filmowali min. ulice, Okrąglak a także Halę Arena, która udaje Lotnisko Ławica.

Przypomnijmy, że wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się wiosną 1986 roku w Poznaniu i Gnieźnie. Dochodzi wówczas do kradzieży figury Świętego Wojciecha z archikatedry gnieźnieńskiej. "Święty" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia śledztwa w tej sprawie i trudnej współpracy Milicji Obywatelskiej z Kościołem. "To subiektywny obraz przebiegu pewnego sensacyjnego wydarzenia z przeszłości, z pewną dozą poczucia humoru i lekkością kina zza oceanu. Tamta Polska to symboliczny obraz wielkiego, opuszczonego placu budowy pogrążonego w chaosie. Czy tak wiele zmieniło się od tamtego czasu? Współczesny widz przekona się, że cały czas żyjemy w tym samym kraju, w którym - choć istnieją wielkie podziały - to jeszcze więcej nas łączy"- czytamy w zapowiedzi premiery filmu.

Reżyserem filmu jest Sebastian Buttny, który pochodzi z Gniezna. W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia są autorstwa Łukasza Gutta.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro