Reklama
Reklama

Złapali seryjnego włamywacza. "Straty jakie wyrządził, szacowane są na ponad 190 tysięcy złotych"

fot. KPP Piła
fot. KPP Piła

Działał na terenie kilku powiatów.

W ostatnim czasie na terenie Piły doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz plebanii. W większości przypadków sprawca wybijał szyby w oknach, przez które dostawał się do wnętrza pomieszczeń i zabierał cenne przedmioty oraz gotówkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Na podstawie wykonanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności został wytypowany sprawca. Policjanci uzyskali również informacje o tym, iż mężczyzna może przebywać na terenie sąsiedniego powiatu. 15 marca kryminalni udali się na jedno z osiedli domów jednorodzinnych w Wałczu, gdzie zauważyli mężczyznę. Sprawca na widok policjantów zaczął uciekać, ale po krótkim pieszym pościgu był już w rękach mundurowych. Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli biżuterię i zegarki, które jak się okazało, pochodziły z przestępstwa dokonanego kilka minut wcześniej" - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy policji w Pile.

"Mundurowi w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli również gotówkę w różnych walutach, pozostałą biżuterię oraz elektronikę, która pochodziła z przestępczego działania. W ramach dokonanych ustaleń oraz zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie aż 11 zarzutów związanych z dokonaniem włamań oraz 3 przypadków jego usiłowania" - dodaje.

Jak ustalono, przestępstwa, których dokonał mężczyzna miały miejsce na terenie powiatu pilskiego, wałeckiego, złotowskiego oraz chodzieskiego. W większości przypadków łupem padała najczęściej gotówka, biżuteria, elektronika oraz przedmioty kolekcjonerskie. Straty jakie wyrządził, szacowane są na ponad 190 tysięcy złotych.

43-letni mieszkaniec Piły został tymczasowo aresztowany. "Sprawca działał w warunkach recydywy, przez co kara za popełnione przestępstwa może zostać zwiększona i sięgać nawet 15 lat pozbawienia wolności" - kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
65.08 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro