Reklama
Reklama

Kilkaset miejsc pracy może powstać mniej niż 50 km od Poznania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Marcin Jozwiak / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Marcin Jozwiak / unsplash.com

O dobrej wiadomości poinformowała gmina Czempiń.

Jak informuje Radio Poznań, przez ostatnie dwa lata trwały intensywne prace nad tym, by inwestor zainteresowany postawieniem na terenie gminy centrum produkcyjno-logistycznego, mógł ogłosić swoje potencjalne plany i sfinalizować zakup ziemi. - Z uwagi na aspekty dotyczące zawartych umów o poufności nie możemy podać szczegółów, ale możemy przekazać do publicznej wiadomości, iż wczoraj jeden z inwestorów znanych z działalności inwestycyjnej w zachodniej Polsce nabył w naszej Gminie teren inwestycyjny przeznaczony pod dużą strefę przemysłową - poinformowała kilka dni temu Gmina Czempiń na Facebooku.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Urzędnicy przyznają, że jeśli negocjacje zakończą się sukcesem budowa może się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja ma szansę stać się ważną częścią gminy. - Planowane zatrudnienie to około 700 osób, a wpływy z tytułu podatków od nieruchomości to kilka milionów złotych w skali roku - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro