Reklama
Reklama

Wielkopolski zamek od soboty otwarty po remoncie. Wróciła do niego odzyskana strata wojenna

fot. Muzeum Zamek w Gołuchowie FB
fot. Muzeum Zamek w Gołuchowie FB

To tutaj realizowano zdjęcia do nowej "Akademii Pana Kleksa".

Chodzi o zamek w Gołuchowie na terenie powiatu pleszewskiego. W ostatnich miesiącach obiekt był niedostępny dla zwiedzających ze względu na trwającą tu wymianę okien i drzwi. Zakładano, że pierwsi zwiedzający wejdą do zamku 1 marca, ale ostatecznie termin nieco przesunięto i otwarcie odbędzie się w sobotę.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Między innymi na zamku w Gołuchowie trwały zdjęcia do nowej filmowej wersji kultowej "Akademii Pana Kleksa". Wykorzystano fakt, że zamek był w trakcie remontu i przez to był niedostępny dla zwiedzających. To doskonała okazja dla filmowców do zrealizowania tam zdjęć.

Już w piątek w zamku odbyła się uroczystość przekazania do obiektu odzyskanej straty wojennej - dyptyku "Ecce Homo" i "Mater Dolorosa" z warsztatu Dierica Boutsa. W uroczystości wzięli udział między innymi Wiceprezes Rady Ministrów - prof. Piotr Gliński i ambasador Królestwa Hiszpanii - Ramiro Fernandez Bachiller.

Od soboty zamek jest otwarty dla zwiedzających. Pracownicy obiektu poinformowali, że można go zwiedzać od wtorku do niedzieli między 9.00 a 16.00. Bilet normalny kosztuje 15 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro