Reklama

Policjanci planują w niedzielę 'wielką' akcję przy Bramie Poznania. Są szczegóły!

archiwum | fot. Maciej Kopiński
archiwum | fot. Maciej Kopiński

Przygotowano mnóstwo atrakcji.

W najbliższą niedzielę 19 marca w ramach rozpoczęcia sezonu rowerowego Komenda Miejska Policji w Poznaniu organizuje wielkie znakowanie rowerów.

"Wiosna nadciąga wielkimi krokami. Wiele osób wobec tego postanowi przesiąść się z samochodów na rowery. Wiele osób korzysta z jednośladów zarówno dojeżdżając do pracy jak i na rodzinne wycieczki rowerowe. Warto uchronić nasze ukochane "dwa-kółka" przed kradzieżą i odstraszyć potencjalnego amatora cudzego mienia" - informują poznańscy funkcjonariusze.

Dodają, że przygotowują również mnóstwo atrakcji. "Uczestnicy oprócz możliwości oznakowania swojego roweru w ramach e-usługi WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower, która jest częścią projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń- rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji - będą mogli odwiedzić nasze stoiska profilaktyczne, gdzie m.in. będzie okazja porozmawiać z mundurowymi na temat bezpieczeństwa na drodze oraz jak uchronić swój rower przed kradzieżą, nie zabraknie również pokazów sprzętu policyjnego oraz gier i zabawach dla najmłodszych. Z bliska będzie można przyjrzeć się naszym wspaniałym wierzchowcom z Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu" - dodają poznańscy funkcjonariusze.

Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę w godzinach 12:00-16:00 na terenach zielonych przy Bramie Poznania przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu.

Wszystkie szczegóły dotyczące znakowania rowerów znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro