Reklama
Reklama

Kulminacja kwitnienia w Śnieżycowym Jarze. "To najlepszy moment na podziwianie uroków tych roślin"

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB

Do rezerwatu znów możemy wejść w najbliższy weekend.

Rezerwat znajduje się w okolicach Starczanowa pod Murowaną Gośliną. Istnieje od ponad 40 lat i można w nim znaleźć tysiące śnieżyc wiosennych, których naturalnym środowiskiem są głównie obszary górskie. Są one ochroną i znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem. Miejsce można znów odwiedzić w najbliższy weekend.
"Jest to najlepszy moment na podziwianie uroków tych roślin - właśnie osiągnęły kulminację kwitnienia" - informują leśnicy z Nadleśnictwa Łopuchówko. "Przypominamy o zapoznaniu się z organizacją ruchu w rezerwacie, miejscami wyznaczonymi do pozostawienia samochodów oraz innymi wskazówkami dla turystów. W rezerwacie pełnią służbę pracownicy nadleśnictwa - prosimy o stosowanie się do ich zaleceń" - dodają.

Każdego roku do rezerwatu zmierzają tłumy zwiedzających, by zobaczyć piękne rośliny oraz odpocząć z dala od miasta. Pamiętajmy jednak, by zawsze przed planowaniem takiej wycieczki sprawdzić, czy wstęp do rezerwatu jest możliwy. "O możliwości odwiedzenia rezerwatu w kolejny weekend będziemy informować Państwo w następny piątek po uzgodnieniu dostępności z CSWLąd w Poznaniu" - dodają leśnicy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
6.4 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro