Reklama
Reklama

Pracownik zasłabł w wykopie i przestał oddychać. Był reanimowany

fot. KPP Złotów
fot. KPP Złotów

Dzięki szybkiej reakcji żyje.

Do zdarzenia doszło 16 marca w miejscowości Okonek. Według zgłoszenia pracownik firmy wykonującej prace ziemne, zasłabł w wykopie i przestał oddychać. Z uwagi na to, że sytuacja miała miejsce w pobliżu Komisariatu Policji w Okonku, dyżurny złotowskiej jednostki podjął decyzję o skierowaniu na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że mężczyzna jest nieprzytomny i stracił oddech. Niezwłocznie przystąpili do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili przez około 10 minut do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego" - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy policji w Złotowie.

"60-letniemu mężczyźnie po kilku minutach przy użyciu defibrylatora, przywrócono funkcje życiowe. Z uwagi na stan, w jakim się znajdował, podjęto decyzję o niezwłocznym przetransportowaniu go do szpitala. W trakcie przejazdu w karetce dalszej pomocy i asysty udzielał okonecki funkcjonariusz, który rozpoczął resuscytację. W szpitalu mężczyźnie została udzielona dalsza pomoc" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro