Reklama
Reklama

W okolicach Poznania zbudują tężnię solankową. Prace mają zakończyć się w lipcu

Wizualizacja | fot. UM Kostrzyn
Wizualizacja | fot. UM Kostrzyn

Inwestycja powstanie w Kostrzynie.

"W Urzędzie Miejskim w Kostrzynie podpisana została umowa pomiędzy Gminą Kostrzyn reprezentowaną przez Burmistrza Szymona Matyska a firmą Monumentum Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu reprezentowaną przez Członka Zarządu Andrzeja Kasiedczaka na realizację zadania: "Budowa ogólnodostępnej tężni solankowej wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą niezbędną infrastrukturą" - informuje Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu w UM Kostrzyn.

Inwestycja realizowana jest w ramach "Rewitalizacji obszarów PPGR na terenie Gminy Kostrzyn w celu wzmocnienia aktywności społecznej, rekreacyjnej, turystycznej i prozdrowotnej" na które Gmina Kostrzyn otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Jak przekazano w wyniku przetargu koszt budowy Tężni Solankowej Kostrzyn wyniesie 1.096.988 złotych brutto z czego dofinansowanie to 1.075.048 złotych (98%) a wkład gminy Kostrzyn to 21.940 złotych (2%).

Zgodnie z deklaracją wykonawcy zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2023 roku.

"Całe zadanie ma na celu poprawę dostępności Mieszkańców do miejsc wypoczynku i rekreacji. Zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu" - kończy Łukasz Szał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro