Reklama

Podczas rejestracji dowiedział się, że kupił kradzione auto. Było... z wypożyczalni

fot. KPP Wolsztyn
fot. KPP Wolsztyn

Samochód został zabezpieczony.

Sprawa dotyczy skradzionego w styczniu tego roku w Niemczech Volkswagena T5, którego późniejszym nabywcą miał być mieszkaniec Siedlca. Policjanci zweryfikowali, a następnie potwierdzili otrzymaną informację, dzięki czemu zabezpieczyli wyceniony na 35 000 złotych samochód.

"W trakcie podjętych czynności ustalili, że mieszkaniec Siedlca podczas pobytu w Niemczech kupił samochód, który następnie chciał przetransportować do Polski. Zarówno sprzedający, jak i okazane przez niego dokumenty nie wzbudziły wątpliwości i transakcja została sfinalizowana na warunkach odpowiadających obu stronom. Kłopoty nowego właściciela zaczęły się po przyjeździe do kraju i próbie zarejestrowania auta. Jak się okazało, wątpliwości urzędników wzbudziły dokumenty samochodu. Po sprawdzeniu w międzynarodowej bazie Schengen okazało się bowiem, że niemiecki blankiet dowodu rejestracyjnego przedłożony przez mieszkańca Siedlca figuruje, jako utracony" - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Wolsztyńscy policjanci skontaktowali się ze swymi 'kolegami po fachu' w Niemczech, żeby wyjaśnić tę sytuację. "Transgraniczna wymiana informacji doprowadziła do ustalenia, że sprzedający auto obywatel Niemiec nie był jego właścicielem, a jedynie krótkoterminowym użytkownikiem, ponieważ samochód pochodził z wypożyczalni i nie mógł być legalnie sprzedany przez osobę, która nim dysponowała" - dodaje rzecznik.

Dzięki przekazanej wolsztyńskim policjantom informacji i zabezpieczeniu skradzionego pojazdu, jego prawowity właściciel odzyskał auto, zanim zorientował się, że zostało mu ono skradzione. "W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w toku, którego ustalane będą wszelkie okoliczności tego zdarzenia" - kończy asp. sztab. Adamczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro