Reklama
Reklama

Marsz o Wolność na ulicach Poznania. Przeciwnicy szczepień bronią kilkunastu lekarzy i naukowców

fot. L.T.
fot. L.T.

Zgodnie z zapowiedziami w piątek przed sądem lekarskim w Poznaniu stanęło 19 medyków i naukowców. Odpowiadają za to, że negowali szczepienia przeciw COVID-19 a także kwestionowali wprowadzone w czasie pandemii obostrzenia.

Już w trakcie sprawy przed budynkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej odbył się protest przeciwników szczepień w obronie lekarzy. Na popołudnie zaplanowano Marsz o Wolność.

"Naczelna Izba Lekarska chce ukarać za poglądy 114 lekarzy, w tym doktorów i profesorów, urządzając im zbiorowe, pokazowe procesy w Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu" - wyjaśniali organizatorzy protestu. Jak dodali mają być sądzeni między innymi za "za poparcie listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów oraz za poparcie apelu naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na C 19".

"Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona zarzuca lekarzom publiczne rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i propagowanie postaw antyzdrowotnych oraz działanie na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa, poprzez podpisanie ww. listów i apeli"
- tłumaczyli.

Marsz o Wolność rozpoczął się o godzinie 17:00 na ul. Szyperskiej. To też powód utrudnień w ruchu między innymi na ul. Estkowskiego, Solnej, Nowowiejskiego, Wyszyńskiego i w okolicach Ronda Śródka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro