Reklama
Reklama

Obchody zakończenia II wojny światowej - tłumów nie było

64 lata temu hitlerowskie Niemcy podpisały akt kapitulacji. To oznaczało koniec najbardziej krwawej wojny w nowożytnej historii świata. W piątek, dzień ten uczczono w Poznaniu.

Myśli większości poznaniaków krążyły w piątek wokół 64 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji na poznańskiej Cytadeli odbyły się uroczyste obchody, podczas których nie zabrakło oficjalnych przemówień. Spotkanie było okazją do wspomnień najtrudniejszych w historii Polski wydarzeń oraz oddaniu czci żołnierzom, którzy poświęcili swoje życie dla ratowania państwa polskiego.

W piątek złożono także kwiaty pod pomnikiem tych, którzy walczyli o wolność Polski. I choć oficjalnych gości nie brakowało, poznaniaków pojawiło się niewielu. Dopisała za to młodzież. Kombatanci nie ukrywają, że najbardziej zależy im na tym, by właśnie młodzi pamiętali. Pamiętać powinni jednak wszyscy.

Pamięć żołnierzy ma zostać jeszcze bardziej doceniona poprzez trwałe dbanie o mogiły, które znajdują się na Cytadeli. Teraz niektóre z nich przypominają zapomniane mogiły. To ma się jednak zmienić. Wojewoda podpisał bowiem już umowę z firmą, która będzie regularnie czyścić nagrobki.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
11.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro