Reklama

Przy rondzie Rataje staną dwa nowe biurowce. Jeden ma mieć prawie 60 metrów wysokości!

fot. EASST Architects
fot. EASST Architects

Ciekawa bryła z pewnością będzie się wyróżniać w tym rejonie.

Już pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że prace nad tym projektem są zaawansowane. Teren między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Komedy o powierzchni ponad 5000 m2 w 2021 roku został sprzedany spółce TMT, która zapłaciła za niego 18,5 mln złotych. Już wtedy było wiadomo, że może tu powstać obiekt do wysokości 64 metrów, a na pozostałym obszarze do 25 m wysokości. W listopadzie jeden z użytkowników Forum Polskich Wieżowców podał, że inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Projekt nowych biurowców przygotowany przez pracownię EASST Architects zaprezentował właśnie branżowy portal architekturaibiznes.pl. Obiekt otrzymał nazwę Industrial. Wiadomo, że wyższy z biurowców będzie mieć prawie 60 metrów wysokości i 15 kondygnacji. Z informacji portalu wynika, że inwestor ma już pozwolenie na budowę, a inwestycja ma ruszyć w tym roku i potrwać 18 miesięcy. Najpierw powstanie wieżowiec, a później planowane jest dobudowanie niższego obiektu.

Budynek ma mieć sporo rozwiązań ekologicznych - m.in. zielone dachy i fotowoltaikę. W podziemiach powstanie hala garażowa na 87 samochodów oraz rowerownia. - Biurowiec od EASST Architects pomoże odwrócić uwagę od nieciekawego ronda (oraz centrum handlowego) i - jeśli powstanie w prezentowanej dziś formie - dowartościuje przestrzeń Poznania - pisze Jakub Głaz w architekturaibiznes.pl.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro