Reklama

Ogromna turbina i skrzydło aerodynamiczne Airbusa między sklepami w poznańskiej galerii

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To elementy wystawy o lataniu.

Do 1 kwietnia w Avenidzie odbywać się będzie wystawa "Marzenie o lataniu". Na terenie galerii pojawiły się eksponaty oraz idealnie odwzorowane elementy samolotów. Na wystawie, która składa się z siedmiu stanowisk, jak zapowiadają organizatorzy, będzie można zajrzeć do zakamarków, do których na co dzień pasażerowie nie mają dostępu. Będzie można zobaczyć przekrój kadłuba Airbusa A320, turbinę w rzeczywistych rozmiarach, zasiąść za sterami eurocoptera i zobaczyć, jak wygląda kokpit pilotów. Wśród eksponatów znajdzie się również model szybowca Lilenthala i oryginalny sharklet, czyli skrzydło aerodynamiczne Airbusa A321.

"Wystawa łączy w sobie edukację oraz zabawę, daje też szansę na spędzenie wspólnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Nasi mali oraz całkiem dorośli Klienci mogą spełnić swoje marzenia o poznawaniu tajemnic samolotów i nie tylko, to niecodzienna szansa, by zajrzeć do serca podniebnych maszyn" - mówi dyrektor Avenidy Poznań Katarzyna Korpak.

Wszystkie atrakcje dostępne są za darmo. Wystawa dostępna jest na poziomie +1 w Avenida Lounge w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro