Reklama
Reklama

Jak znaleźć dobry catering dietetyczny w Poznaniu?

Chcesz różnorodnie i smacznie jeść, ale nie masz czasu gotować? Zależy Ci na tym, aby zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze? A może zmagasz się z nietolerancją pokarmową i szukasz inspiracji, aby odpowiednio skomponować jadłospis? Rozwiązaniem tych problemów może być dieta pudełkowa z dostawą na terenie Poznania. W tym wpisie podpowiadamy, jak znaleźć dobry catering dietetyczny w naszym mieście i które kryteria wziąć pod uwagę podczas poszukiwań.

Na początek: rozeznanie

Wraz z rosnącą popularnością diet pudełkowych powstało wiele firm, oferujących gotowe posiłki z dostawą pod drzwi mieszkania czy biura. Już szybki przegląd Internetu wystarczy, aby przekonać się, jak różnorodna jest oferta cateringów dietetycznych w Poznaniu. Czym zatem kierować się przy wyborze? Na początek warto sprawdzić, czy propozycje danej firmy spełniają Twoje oczekiwania. Kolejnym ważnym kryterium na pewno będzie cena. Oprócz tego można zapoznać się z internetowymi opiniami, mając na uwadze, że nie wszystkie muszą być rzetelne. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zapytanie o radę znajomego, który korzystał już z usług danej firmy cateringowej.

Następnie: wybór diety dla siebie

Zdrowa dieta to jadłospis odpowiednio zbilansowany pod względem dwóch kryteriów: kaloryczności i wartości odżywczej.

W dobrych firmach cateringowych (między innymi na stronie https://www.maczfit.pl/poznan) znajdziesz diety pudełkowe w kilku wariantach kalorycznych, na przykład od 1200 do 3000 kalorii. Diety niskokaloryczne (takie jak catering 1200 kcal) przeznaczone są dla osób, które chcą schudnąć lub tych, dla których "pudełka" są jedynie częścią dziennego jadłospisu. Z kolei diety wysokokaloryczne (catering 3000 kcal) to doskonałe rozwiązanie między innymi dla osób aktywnych, którym zależy na zbudowaniu masy mięśniowej. Dokładną wartość swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego najlepiej obliczyć za pomocą internetowych kalkulatorów kalorii lub skonsultować z dietetykiem.

A co z wartością odżywczą diety pudełkowej? W dobrych firmach cateringowych pracują doświadczeni dietetycy i kucharze, którzy komponują dzienny jadłospis w taki sposób, aby pokrywał on zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze (tj. białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne). Informacja o podaży poszczególnych składników pokarmowych powinna znajdować się w opisie wybranej diety pudełkowej.

Wybierając dietę pudełkową, należy wziąć pod uwagę również swoje specjalne potrzeby. Mowa nie tylko o alergiach i nietolerancjach pokarmowych, ale również chorobach dietozależnych (takich jak cukrzyca czy schorzenia układu pokarmowego). W ofercie dobrych cateringów znajdziesz także popularne diety bezmięsne (wegetariańskie i wegańskie) oraz znane w całym świecie dietetycznym nowości, takie jak dieta sirtfood czy program Intermittent Fasting.

Na koniec: zamówienie i testy

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz od razu zamawiać diety pudełkowej na cały tydzień czy miesiąc. Na początek możesz zdecydować się na zestaw próbny, aby sprawdzić, czy proponowane przez firmę produkty i przyprawy odpowiadają Twoim kubkom smakowym. Testowanie cateringów dietetycznych może być naprawdę dobrą zabawą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro