Reklama
Reklama

Auta ocierały się o siebie. Wprowadzą ruch jednokierunkowy

fot. ZDM
fot. ZDM

Zmiany na Grunwaldzie.

Ma być bezpieczniej - to główny cel zmian, jakie zajdą na ulicach Słonecznej i Promienistej pomiędzy Grunwaldzką i Grochowską. - Na ul. Promienistej, zamiast odcinkowych ograniczeń prędkości do 30 km/h, wprowadzone będzie strefowe rozwiązanie z takim limitem. Parkowanie będzie dopuszczone na jezdni, wybudowany ma zostać także próg spowalniający. Dzięki takim rozwiązaniom ukrócone będą zapędy niektórych kierowców do zbyt szybkiej jazdy - wyjaśniają drogowcy

O zmiany na ulicy Słonecznej walczyli osiedlowi radni. Miejski Inżynier Ruchu przychylił się do wniosków i przygotował nową organizację ruchu na trasie. - Ulica Słoneczna będzie jednokierunkowa dla pojazdów mechanicznych od ul. Grunwaldzkiej do ul. Grochowskiej, przy czym dwukierunkowa zostanie dla rowerów. Obecnie i tak, przy parkujących na jezdni samochodach, bardzo często trudno jest wyminąć się pojazdom jadącym z przeciwnych stron. Podobnie jak na pobliskiej ulicy Promienistej prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h - dodają.

Okazuje się, że w ostatnich latach na Słonecznej często dochodziło do kolizji i wypadków. Głównie były to zderzenia boczne, a więc pojazdy ocierały się o siebie podczas wymijania. Policyjne statystyki także nie są optymistyczne w przypadku Promienistej. - Dzięki zaplanowanym zmianom, przede wszystkim ma zmniejszyć się prędkość jadących samochodów. To ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Większy ma być także komfort życia w tym rejonie.

Już podpisano umowy na przeprowadzenie prac, które mogą potrwać do później wiosny. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Rady Osiedla Grunwald Południe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro