Reklama
Reklama

Sumoroboty na Politechnice Poznańskiej

W sobotę, 9 maja odbędzie się VI Festiwal Robotów oraz Zawody Sumo Robotów "CybAiRBot 2009". Pokazy robotów, walki najlepszych oraz wiele innych atrakcji - to wszystko czeka na amatorów zaawansowanych technologii w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 o godzinie 12.

Organizatorzy Festiwalu - Koło Naukowe CybAiR z PP oraz Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej - przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych amatorów robotów. Widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz zobaczyć nowoczesne roboty edukacyjne i inne.

Jednak najciekawszym punktem imprezy ma być turniej sumo robotów. Biorą w nim udział inteligentne maszyny, które same muszą namierzyć przeciwnikai wypchnąć go z ringu, jak w prawdziwej walce wojowników sumo. W tym rokuw turnieju udział weźmie ponad 50 zespołów konstruktorów.

Młodsi pasjonaci robotów również mogą wziąć udział w rozgrywkach, ale w innej kategorii. Chętni (do 14. roku życia) posiadający maszyny oparte na technologii LEGO Mindstoms, będą rywalizować o tytuł najlepszego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro