Reklama
Reklama

Dymka: miała być kolejna sygnalizacja świetlna, prace nawet nie ruszyły. Wiemy, czy powstanie

Zdjęcie z 2021 roku | fot. Google Street View
Zdjęcie z 2021 roku | fot. Google Street View

O to, kiedy pojawią się nowe światła przy Lidlu i Biedronce, dopytuje nasz Czytelnik.

- Kiedy odbędzie się przebudowa ulicy Walentego Dymka? Prace musieli skończyć w marcu 2023 roku. Brak żadnych działań - napisał. Rzeczywiście, już rok temu informowaliśmy, że przy sklepie Lidl powstanie Biedronka, a jej właściciel ma za własne pieniądze przebudować skrzyżowanie ulicy Dymka z ulicą Stefanii Wołynki. Miało to nastąpić do marca 2023. Mamy połowę marca i o ile Biedronka stoi (otwarto ją jesienią ubiegłego roku), tak skrzyżowanie nie doczekało się przebudowy.

Miejsce to nie należy do najbezpieczniejszych - ze zjazdu z Dymka nie korzystają tylko klienci sklepów Biedronka i Lidl, ale też mieszkańcy bloków, które tu powstały. Włączenie się do ruchu kierowców wyjeżdżających z ulicy Wołynki bywa trudne ze względu na duże natężenie ruchu na ulicy Dymka.

Czy skrzyżowanie doczeka się przebudowy? - Inwestycja jest przygotowywana i będzie realizowana własnym kosztem i staraniem inwestora zewnętrznego spółki celowej działającej w imieniu Jeronimo Martins Polska S.A. - wyjaśnia nam Zarząd Dróg Miejskich. - Dla zadania Budowy pasa lewoskrętu z ul.abpa Dymka wraz z budową sygnalizacji świetlnej trwa obecnie uzgadnianie dokumentacji projektowej w celu uzyskania decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację zadania w terenie. Aktualnie harmonogram zakłada rozpoczęcie prac na III kwartał 2023 roku, a ich zakończenie na koniec 2023 roku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro