Reklama

Dymka: miała być kolejna sygnalizacja świetlna, prace nawet nie ruszyły. Wiemy, czy powstanie

Zdjęcie z 2021 roku | fot. Google Street View
Zdjęcie z 2021 roku | fot. Google Street View

O to, kiedy pojawią się nowe światła przy Lidlu i Biedronce, dopytuje nasz Czytelnik.

- Kiedy odbędzie się przebudowa ulicy Walentego Dymka? Prace musieli skończyć w marcu 2023 roku. Brak żadnych działań - napisał. Rzeczywiście, już rok temu informowaliśmy, że przy sklepie Lidl powstanie Biedronka, a jej właściciel ma za własne pieniądze przebudować skrzyżowanie ulicy Dymka z ulicą Stefanii Wołynki. Miało to nastąpić do marca 2023. Mamy połowę marca i o ile Biedronka stoi (otwarto ją jesienią ubiegłego roku), tak skrzyżowanie nie doczekało się przebudowy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Miejsce to nie należy do najbezpieczniejszych - ze zjazdu z Dymka nie korzystają tylko klienci sklepów Biedronka i Lidl, ale też mieszkańcy bloków, które tu powstały. Włączenie się do ruchu kierowców wyjeżdżających z ulicy Wołynki bywa trudne ze względu na duże natężenie ruchu na ulicy Dymka.

Czy skrzyżowanie doczeka się przebudowy? - Inwestycja jest przygotowywana i będzie realizowana własnym kosztem i staraniem inwestora zewnętrznego spółki celowej działającej w imieniu Jeronimo Martins Polska S.A. - wyjaśnia nam Zarząd Dróg Miejskich. - Dla zadania Budowy pasa lewoskrętu z ul.abpa Dymka wraz z budową sygnalizacji świetlnej trwa obecnie uzgadnianie dokumentacji projektowej w celu uzyskania decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację zadania w terenie. Aktualnie harmonogram zakłada rozpoczęcie prac na III kwartał 2023 roku, a ich zakończenie na koniec 2023 roku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro