Reklama
Reklama

W Poznaniu organizują marsz papieski. "Chcemy wyrazić nasze wsparcie dla Kościoła Katolickiego w czasie kryzysu wywołanego diabelskim atakiem"

Jan Paweł II na Łęgach Dębińskich | fot. UM Poznań
Jan Paweł II na Łęgach Dębińskich | fot. UM Poznań

Odbędzie się w rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Stosowne wydarzenie pojawiło się na Facebooku, a za jego organizacją stoi Jacek Sommer, katechista archidiecezji poznańskiej. Jak podkreśla, marsz zaplanowany na 2 kwietnia ma być "wyrazem wsparcia dla Kościoła Katolickiego w czasie kryzysu wywołanego diabelskim atakiem uderzającym w nasze Świętości".

- My-Pokolenie JP2 - wzrastające pod duchową opieką umiłowanego Ojca Świętego - wielkiego Polaka i Wielkiego Świętego, nie zgadzamy się na bulwersującą nagonkę środowisk liberalno-lewicowych i wrogich Kościołowi, który odbieramy jako atak bezpośrednio skierowany w środowiska patriotyczne. Stajemy więc w obronie naszej wiary, naszych rodzin i wszystkich ludzi, którzy pozostają wierni uniwersalnym wartościom takim jak: Bóg, Honor, Ojczyzna! - pisze Sommer.

Marsz się rozpocząć o godzinie 20.00 w osiemnastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. - Solidarnie stańmy razem tego dnia do Apelu z pieśnią Bogurodzica na ustach i flagami narodowymi i papieskimi w dłoniach. Weźmy ze sobą rodzinę i przyjaciół, z którymi wspólnie zapalimy znicze pod Krzyżem Papieskim oddając cześć i hołd Jego zszarganemu Imieniu. Mam nadzieję, że będzie nas wielu i naszego głosu sprzeciwu nie da się nie zauważyć!

Organizator apeluje, by w marszu wzięły udział stowarzyszenia patriotyczne, wspólnoty parafialne, rycerze JP2 i rycerze maltańscy, a także indywidualni poznaniacy. - Mam nadzieję, że nie zabraknie Wiary Poznania i naszych kibiców, którzy jak zawsze zadbają o oprawę i porządek, by uniknąć jakichkolwiek prowokacji... Zbiórka o 20:00 na pl.Mickiewicza pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca. Zabierz ze sobą obraz z wizerunkiem JP2, flagę biało-czerwoną i papieską żółto-białą lub wstążki w tych kolorach plus znicze.

Uczestnicy mają przejść z placu Mickiewicza przez Al. Niepodległości, Królowej Jadwigi do Drogi Dębińskiej i o 21.37 być pod Krzyżem Papieskim, by odśpiewać Barkę i Boże coś Polskę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro