Reklama
Reklama

Weekendowe imprezy w Poznaniu

Nadchodzący weekend będzie obfitował w imprezy. Dziś rozpoczęły się ARTenalia, w sobotę odbędzie się Jubileuszowy Piknik UAM, akcja "Polska biega" na Malcie, kiermasz "Zielony Poznań" oraz piknik z okazji Dnia Europy.

9 i 10 maja w Parku Wilsona w godzinach 10-17 odbędzie się kiermasz sprzętu ogrodnicznego i roślin ozdobnych. Na kiermaszu będzie można kupić rośliny tradycyjne oraz niespotykane dotąd nowości. Będą to rośliny na balkon, taras, czy do ogrodu - drzewka, krzewy owocowe, kwiaty, byliny slane i wodne. Na straganach będzie też można nabyć specjalistyczną literaturę i sprzęt ogrodniczy.

Również 9 maja odbędzie się impreza z okazji Dnia Europy. Europejskie Forum Studentów za swój cel wyznaczyło sobiezachęcenie mieszkańców do głosowania w eurowyborach, które odbędą się już w czerwcu.

Już jutro na Placu Wolności odbędzie się happening. Na placu powstanie też Targowisko Informacyjne, na którym będzie można zdobyć wiedzę o organach UE, a także przekonać się, że warto głosować w eurowyborach.

W sobotę na Placu i w Parku Adama Mickiewicza odbędzie się uroczysty Jubileuszowy Piknik UAM. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 22. Jedną z atrakcji będzie odsłonięcie pierwszej ławeczki sław w Parku AM. Będzie to ławka Heliodora Święcickiego (godzina 12.00). Oprócz tego w namiotach i pod gołym niebem odbywać się będą gry izabawy dla małych i dużych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro