Reklama
Reklama

Autobusy nie przyjeżdżają przez braki kadrowe. Czytelnik proponuje, by rano publikowano listę kursów, które się nie odbędą. Co na to MPK Poznań?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. - Chciałbym zadać poprzez portal jedno pytanie do MPK Poznań: skoro wypadanie kursów to efekt braków kadrowych, czy codziennie nad ranem nie mogą publikować listy kursów, których w danym dniu zamierzają nie wykonać? Czy może za te kursy sięga się po pieniądze z budżetu miasta - dopytuje.

- MPK Poznań czyni starania, aby w jak najwyższym stopniu realizować zamówioną pracę przewozową, a decyzje w zakresie realizacji kursów podejmowane są na bieżąco - są dynamiczne z uwagi na fakt, iż na braki kadrowe nakładają się niemożliwe do przewidzenia nieobecności pracowników (choroba, opieka na członkiem rodziny, zdarzenia losowe) - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. - Stąd nie ma możliwości przekazania z wyprzedzeniem tego rodzaju informacji - dodaje.

Równocześnie przewoźnik zapewnia, że robi wszystko, by pozyskać nowych pracowników. - Spółka korzysta - od dłuższego już czasu - z usług agencji pracy oraz zleceniobiorców, dążąc do tego, aby realizować zamówioną pracę przewozową. Z uwagi na tę sytuację MPK Poznań przez cały czas prowadzi intensywne działania rekrutacyjne - ogłoszenia o pracy pojawiają się m.in. w urzędach pracy, w Internecie, na ekranach LCD w pojazdach, przy obiektach. Spółka poszukuje kierowców z prawem jazdy kat. D, ale też organizuje kursy dla osób, które chciałyby pracować na stanowisku kierowca autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają - najbliższy kurs na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej rozpocznie się w kwietniu - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro