Reklama
Reklama

Pekabex Development buduje mieszkania i apartamenty wakacyjne w Polsce i w Niemczech. W Poznaniu rusza kolejny etap inwestycji JA_SIELSKA na Podolanach

Obecnie trwa sprzedaż mieszkań w III etapie Osiedla JA_SIELSKA. Budynki zostaną wybudowane w ekologicznej technologii prefabrykowanej, w systemie mieszkaniowym Pekabex.

Osiedle JA_SIELSKA znajduje się przy ul. Jasielskiej na poznańskich Podolanach. Mimo iż dzielnica nie jest położona w samym centrum Poznania - to lokalizacja samego osiedla jest optymalna dla tych, którzy chcą korzystać z uroków życia w mieście.

Wszędzie w 15-minut, albo i szybciej

W okolicy znajdują się sklepy, apteki, szkoły i przedszkola. W niecałą minutę dojdziemy do najbliższego przystanku autobusowego. Niedaleko znajduje się też dworzec kolejowy, gdzie zatrzymują się pociągi jadące do i z centrum miasta. Tylko 5 minut jazdy samochodem dzieli nas od przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, który znajduje się przy Galerii Plaza. Tu oprócz sklepów mamy kino, księgarnie czy kwiaciarnie. Mniej więcej tyle samo czasu mieszkańcy osiedla potrzebują na dotarcie do jeziora Rusałka. W pobliżu realizowanej inwestycji znajduje się Park Edukacji Ekologicznej im. Leszka Bergera. Dostępność ścieżek rowerowych umożliwi dotarcie do każdego miejsca w bardzo szybki i łatwy sposób. To wszystko udowadnia, że lokalizacja osiedla JA_SIELSKA spełnia ideę miasta 15-minutowego, w którym dobry poziom życia mieszkańców wynika z tego, że wszystko jest w zasięgu krótkiej podróży od miejsca zamieszkania.

JA_SIELSKA

Obecnie trwa budowa III etapu osiedla. Deweloper zrealizuje tu trzy nowoczesne pięciokondygnacyjne budynki w duchu architektury skandynawskiej. Łącznie powstaną tu 124 mieszkania. Właściciele mieszkań zlokalizowanych na parterze będą mogli cieszyć się z ogrodu przynależnego do mieszkania, a te na wyższych kondygnacjach posiadać będą przestronne balkony albo duże tarasy. Pod trzema budynkami będzie znajdować się jedna wspólna hala garażowa z miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi. Projekt zakłada powstanie placu zabaw i zielonych stref relaksu - to będą idealne miejsca do sąsiedzkiej integracji. Ale do tego jeszcze wrócimy.

Technologia przyszłości

To, co wyróżnia osiedle JA_SIELSKA to technologia stawiania budynków. Słowo stawianie jest tu nieprzypadkowe, bo mowa o nowoczesnym i ekologicznym systemie budownictwa prefabrykowanego. Mówiąc bardzo obrazowo: konstrukcja budynków oparta jest o gotowe elementy, tak zwane prefabrykaty, które są przygotowane pod konkretną inwestycję. Można więc powiedzieć, że znacząca część budynków produkowana jest w fabrykach, pod ścisłą kontrolą i przy zachowaniu najwyższych standardów. Dzięki temu proces budowy idzie znacznie sprawniej niż w tradycyjnej technologii.
Zastosowany tu system mieszkaniowy Pekabex sprawia, że elewacje są wytrzymalsze i posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne. Zimą trzywarstwowe ściany nie tylko ograniczają straty ciepła z budynku, ale również doskonale je akumulują, dzięki czemu budynek wolniej się wychładza. Latem, zastosowany w ścianach beton zatrzymuje ciepło, zanim dotrze ono do mieszkań. Podsumowując: technologia prefabrykowana nie tylko wpływa na wysokość naszych rachunków zimą, ale też poprawia komfort termiczny latem. Gotowe elementy, z których powstanie kolejny etap osiedla JA_SIELSKA produkowane są w poznańskiej fabryce - dzięki czemu transport jest szybszy i krótszy, a przez to lepszy dla środowiska.

Mieszkaj świadomie

Pekabex Development buduje osiedla mieszkaniowe oraz realizuje projekty wakacyjne w Polsce i w Niemczech. W szybkim tempie sprzedano I i II etap osiedla JA_SIELSKA, a w styczniu tego roku ruszyła budowa III etapu inwestycji. Znajdą się tu kawalerki dla młodych, jak i kilku pokojowe mieszkania dla rodzin z dziećmi. Na najwyższych kondygnacjach powstaną 5-pokojowe apartamenty z antresolą. Powierzchnia mieszkań zaczyna się od 26 metrów kwadratowych, a te największe będą mieć nawet 105 metrów kwadratowych.

Trzy nowe bloki na osiedlu mają być gotowe do końca pierwszego kwartału 2024 roku, jednak nie warto się wstrzymywać z decyzją kupna tu mieszkania, bo blisko połowa już została sprzedana. Z czego to wynika? Z atrakcyjności lokalizacji, nowoczesnego designu i ze świadomości nabywców, że nie tylko będą mieszkańcami zielonego osiedla z dostępem do podstawowych usług, ale też przysłużą się środowisku, stawiając na innowacyjną i bardziej ekologiczną technologię modułową. Na taką stawiają i Szwedzi i Niemcy i Duńczycy. Teraz czas na poznanianki i poznaniaków. Więcej informacji pod tym LINKIEM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro