Reklama
Reklama

Nowa inwestycja na południu regionu. Będzie praca

fot. Andrzej Kurzyński / Krystian Kinastowski FB
fot. Andrzej Kurzyński / Krystian Kinastowski FB

O nowym zakładzie, który powstanie pod Kaliszem, poinformował prezydent miasta.

- Rozwijamy strefę gospodarczą Dobrzec-Zachód - podał we wtorek Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Kolejnym inwestorem jest niemiecka firma Gühring, jeden ze światowych liderów w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem. W sąsiedztwie firm Zetor, Meyer Tool, Leviat i Panattoni powstanie nowoczesny zakład serwisowania i regeneracji narzędzi - tłumaczy.

Z informacji prezydenta wynika, że firma będzie tam również prowadzić szkolenia i usługi doradcze w zakresie obróbki skrawaniem. - W ostatnich latach w rejonie ulic Rozwojowej, Inwestorskiej i Batalionów Chłopskich inwestorzy zakupili blisko 20 ha terenów inwestycyjnych - dodaje prezydent.

Na całym świecie, w 48 filiach, niemiecka firma zatrudnia 8000 pracowników. Pewne jest, że nowy kaliski zakład to nowe miejsca pracy. Nie podano jednak jeszcze szczegółów.

Przypomnijmy, że bezrobocie w Wielkopolsce na koniec stycznia wynosiło 3,1 procent. To najlepszy wynik w kraju. Stopa bezrobocia dla Polski to 5,5 procent. Najlepiej jest w Poznaniu, gdzie stopa bezrobocia to 1 procent. W podregionie kaliskim stopa jest wyższa niż w Wielkopolsce - wynosi 3,4 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro