Reklama
Reklama

Od pierwszej edycji Exotic Fest wkrótce mija rok!

fot. Robert Adamski
fot. Robert Adamski

W najbliższą niedzielę 26 marca 2023 r., w godz. 10:00 - 16:00 - w pierwszą rocznicę Exotic Fest Poznań, ponownie zapraszamy do pawilonu nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich na największe targi terrarystyczno-akwarystyczne z botaniką w kraju! Exotic Fest to zawsze okazja do znalezienia wymarzonego zwierzaka i wszystkich niezbędnych do jego utrzymania akcesoriów i wyposażenia, a do tego możliwość rozmowy z ciekawymi ludźmi i skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia w hodowaniu zwierząt egzotycznych.

W trakcie Exotic Fest - największych w Polsce targów terrarystycznych, zostaną zaprezentowane najbardziej egzotyczne okazy zwierząt i roślin. Prawie 100 wystawców, zaprezentuje ponad 800 gatunków i odmian zwierząt terrarystycznych i akwariowych. Będzie to okazja do zobaczenia chociaż namiastki pełnego kolorów egzotycznego świata gadów, płazów, owadów, pajęczaków, ślimaków, wijów i skorupiaków, a także porozmawiania ze specjalistami w ich hodowli i utrzymaniu. Możliwy będzie zakup wszelkich akcesoriów do skomponowania wymarzonego terrarium, choć producenci gotowych, często też personalizowanych rozwiązań nie pozostają w tyle ze swoją ofertą.

Pojawią się też wystawcy prowadzący organizacje - fundacje, stowarzyszenia i azyle opiekujące się zwierzętami egzotycznymi, często pochodzącymi z interwencji. Ich zadaniem jest wsparcie organizatorów Exotic Fest w szerzeniu wiedzy i informacji na temat zwierząt egzotycznych, ich potrzeb i utrzymania. Wszystkim obecnym na Exotic Fest wystawcom zależy na propagowaniu odpowiedzialnej terrarystyki i rozwijaniu hobby zgodnie z posiadanymi umiejętnościami i możliwościami. Kto jak nie oni - specjaliści w swojej dziedzinie, potrafi wytłumaczyć i uświadomić jak wielka odpowiedzialność spoczywa na przyszłym właścicielu gada?

Uzbrojeni w wiedzę oraz elementy niezbędne do utrzymywania w domu zwierzaka, możecie tego wymarzonego stwora, podczas targów Exotic Fest, zakupić.

Wprawdzie część terrarystyczna targów dominuje podczas Exotic Fest, jednak zapaleni fani akwarystyki, jak i początkujący akwaryści znajdą dla siebie ciekawe atrakcje. W części akwarystycznej imprezy zostaną wyesponowane popularne i lubiane gatunki ryb, krewetki, kraby, raki, niesamowicie kolorowe koralowce oraz rośliny akwariowe. Dostępne będą także elementy wyposażenia i wystroju akwariów. Akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z akwarystyką znajdą się w jednym miejscu.

Szeroka oferta roślin zadowoli niejednego fana zieleni. Do zobaczenia i zakupienia będzie mnóstwo gatunków i odmian roślin tropikalnych oraz owadożernych. Storczyki, bromelie, neoregelie, monstery, fikusy, begonie, dzbaneczniki, rosiczki i wiele, wiele innych gatunków i odmian wyjątkowych roślin. Okazy terrariowe, akwariowe, doniczkowe - dla każdego coś miłego.

Na Exotic Fest znajdziesz także ozdoby, gadżety, biżuterię, torby i plecaki, oprawione fotografie, maskotki i różne rękodzieło z tematycznymi motywami botanicznymi i zoologicznymi.

Targi Exotic Fest to nie tylko stereotypowa giełda terrarystyczna. To wydarzenie to dobra okazja by pokazać dzieciom niecodzienne stworzenia i zainspirować je do rozwijania nowych, własnych pasji. Poza ofertą sprzedażową, ważnym punktem Exotic Fest jest gadzia strefa edukacyjna Tropical Factory, stoisko Fundacji Anakonda czy ciekawi podopieczni przedstawicieli Puchatego Patrolu i stoisko Fundacji dla zwierząt Animalia.

Dodatkowo, swoimi doświadczeniami ze zwierzętami egzotycznymi, będą się dzielić, na żywo, jedni z najbardziej rozpoznawalnych terrarystycznych influencerów - Mariusz Arent, Przemek z Arachnohobbia, Wojtek Venomous Art., Vantis Terra czy Adi z Księgi Dżungli, a może pojawi się jeszcze ktoś kogo lubisz i cenisz? Przyjdź i się przekonaj!

Zachęcamy do odwiedzenia profilu Exotic Fest i strony wydarzenia Exotic Fest POZNAŃ na Facebook'u gdzie publikowane są rozmaite ciekawostki o wystawcach, drobne zabawy i konkursy z nagrodami.

Exotic Fest Poznań
26 marca, niedziela
Lokalizacja i wejścia
Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 4.
Godziny otwarcia
10:00 - 16:00
Bilety online:
https://tobilet.pl/exotic-fest-poznan-03-2023.html

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro