Reklama
Reklama

Politycy PiS mocno krytykują miasto za remont Starego Rynku: "W ciągu dnia od 20 do 30 pracowników na tak dużej powierzchni"

fot. WTK
fot. WTK

Chodzi też o koszt i termin zakończenia prac.

Na Starym Rynku zorganizowana została konferencja prasowa działaczy PiS. "Sprawa remontu Starego Rynku jest sprawą bulwersującą przynajmniej z czterech powodów. Po pierwsze ze względu na wzrost kosztów, po drugie ze względu na przedłużanie termonów, po trzecie ze względu na jakość prac, które mają tutaj miejsce i po czwarte ze względu na konsekwencje dla biznesu i firm, które mieszczą się w centrum" - wymienia poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak dodał pierwotnie koszt remontu miał wynieść 54 miliony, a wzrósł do 136 mln zł. "Wiemy, że to nie koniec, na pewno te koszty wzrosną. Możemy mówić o 300-procentowym koszcie remontu" - tłumaczy. Podkreślił też, że remont miał być skończony już w kilku terminach, które wciąż są przesuwane i dodał, że na pewno ten podany do połowy 2023 roku też nie zostanie dotrzymany. "Jest to związane ze sposobem prowadzenia tego remontu. W specyfikacji inwestycji zapisano, że prace mogą się toczyć od 6:00 do godziny 22:00, ale właściwie wielokrotnie przychodząc tutaj po godzinie 15 widać, że nic się na tym terenie nie dzieje. W ciągu dnia pracuje od 20 do 30 pracowników na tak dużej powierzchni" - dodaje.

Do zarzutów przed kamerą Telewizji WTK odniósł się zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

"Kiedy przygotowywaliśmy kosztorys tej inwestycji, dobrych kilka lat temu, takie były koszty. Jednak przez ten czas w trakcie pandemii oraz wojny w Ukrainie ceny tak wzrosły. Przecież to rynek dyktuje ceny, a nie samorząd" - mówił. "Jeśli chodzi o terminy, to mogę za to przeprosić mieszkańców, za te utrudniania. Natomiast zbliżamy się już ku końcowi"- zapewnia i dodaje, że te opóźnienia spowodowany były głównie tym, co podczas prac znaleziono na płycie Starego Rynku. Były to liczne artefakty.

Zastępca prezydenta odniósł się też do liczby pracowników. "265 osób pracuje średnio dziennie przy wszystkich inwestycjach jeśli chodzi o Projekt Centrum i Stary Rynek. Może zdarzyć się, że w danym dniu, o danej godzinie na przykład na Starym Rynku będzie 10 osób, a w innym miejscu będzie 100. Ale średnio jest to ta liczba i jest ona wystarczająca" - mówi.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro