Reklama
Reklama

Modernizacja torowiska w centrum miasta zbliża sie do końcowego etapu. "Byłem zapoznać się z aktualnym stanem prac"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

O postępach prac informuje zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Jak przekazuje "zbliża się do końcowego etapu modernizacja torowiska tramwajowego od Teatralki w stronę pl. Cyryla Ratajskiego".

"Intensywne prace trwają jeszcze głównie na ul. Mielżyńskiego oraz u zbiegu ulicy Fredry z Gwarną. Dziś byłem zapoznać się z aktualnym stanem prac. Zakres tego zadania jest skorelowany z Projektem Centrum. Dodam, że na ul. Mielżyńskiego wymieniana była kanalizacja, co jest ważne dla tamtejszych mieszkańców i bezpieczeństwa" - przekazuje za pośrednictwem portalu społecznościowego Wiśniewski. "Cieszą również nowe platformy przystankowe na pl. Ratajskiego oraz Moście Teatralnym, a także ułożone już na całej ulicy Fredry nowoczesne, bezpieczne i ciche torowisko. Trwa przy okazji jeszcze wymiana łuków torowych przy wlocie na Most Teatralny" - dodaje.

Przypomnijmy. Prace w tej części miasta rozpoczęły się we wrześniu. W efekcie zaplanowanych robót stare, wymagające remontu torowisko w ul. Fredry zostało zdemontowane i pojawia się nowe. "Nowe, ciche torowisko pojawi się również na ul. Mielżyńskiego, gdzie dodatkowo pilnej wymiany wymagają instalacje wodno-kanalizacyjne. Roboty z tym związane, również skoordynowane z realizacją Programu Centrum, zleciły spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie Zarząd Transportu Miejskiego i Aquanet SA. Zdemontowana kostka brukowa, stanowiąca nawierzchnię tej ulicy, po zakończeniu prac związanych z torowiskiem i instalacjami zostanie ułożona na niej ponownie" - zapowiadali na początku remontu urzędnicy PIM.

Również na ul. Gwarnej, w ramach realizacji Programu Centrum, pojawią się nowe zarówno torowisko, jak i nawierzchnia jezdni oraz chodników.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro