Reklama
Reklama

Ulica Kościelna ma się zmienić. Jest przetarg na projekt

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Zwycięzca przetargu będzie miał przygotować trzy koncepcje.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na przygotowanie koncepcji projektowej dla zagospodarowania przestrzeni między jezdniami ulicy Kościelnej na Jeżycach. Ma to być estetyczny zieleniec i miejsce rekreacji. - Przedmiotem zamówienia jest wykonanie trzech koncepcji, a następnie przygotowanie projektu budowlano-wykonawczego na podstawie jednej z nich. Głównym zadaniem projektantów będzie stworzenie zieleńca wraz z funkcjami towarzyszącymi oraz umożliwienie bezpiecznej komunikacji pieszej zarówno wzdłuż terenu zieleni jak i pomiędzy obszarami podzielonymi ul. Św. Wawrzyńca - skwerem im. Marii Paradowskiej i skwerem im. Haliny Szwarc - wyjaśnia magistrat.

W ramach inwestycji zwiększona ma być zdolność do zatrzymywania wody w gruncie poprzez wykorzystanie tu podziemnych zbiorników czy pompowni wód opadowych.

To kolejny raz, gdy miasto bierze się za zagospodarowanie tego rejonu Poznania. Pierwszy konkurs odbył się w 2018 roku i brali w nim udział studenci. - Propozycje studentów były bardzo ciekawe, jednak na etapie opracowywania dokumentacji projektowej okazały się niemożliwe do realizacji - podkreśla Weronika Sińska-Mikuła, kierownik Oddziału projektów śródmiejskich Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. - Ponadto zależało nam na tym, by w jak najszerszym stopniu uwzględnić kwestie związane z retencją wody. W związku z tym wykorzystanie koncepcji z 2018 roku byłoby trudne. To ważny teren w centrum miasta, który na pewno będzie ciekawym wyzwaniem dla projektantów.

Wybrany wykonawca nie tylko będzie musiał przygotować koncepcje i projekt budowlany, ale też jego zadaniem będzie uzyskanie wszelkich zgód i decyzji umożliwiających prowadzenie robót budowlanych w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro