Reklama
Reklama

Cudem przeżyli pożar, spłonął ich dobytek. Trwa zbiórka

fot. zrzutka.pl
fot. zrzutka.pl

Małżeństwo emerytów z Gniezna straciło dach nad głową.

Do pożaru doszło 9 marca około 2.30 w nocy. Państwo Wdzięczni spali, gdy za oknem zrobiło się jasno jak w dzień. To zbudziło kobietę. - Ogień strawił połowę domu, reszta zniszczeń dokonała się podczas akcji gaszenia pożaru. Stracili nie tylko miejsce do życia, ale i wszystkie rzeczy osobiste. W obecnej chwili trwa zabezpieczanie tego co zostało, ale większość to zgliszcza, a uratowane rzeczy nie nadają się do użytkowania. Obecnie nie da się tam mieszkać, zostały czarne ściany i spalony dach - informują bliscy rodziny.

- Pani Kinga przez kilkadziesiąt lat oddanie służyła społeczności gnieźnieńskiej jako logopeda w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Teraz potrzebuje waszej pomocy. Oboje, pani Kinga i pan Zbigniew są już emerytami, co więcej opiekują się córką z mózgowym porażeniem dziecięcym, która wymaga stałej opieki.

Początkowo zakładano, że na remont wystarczy 75 tysięcy złotych, ale już wiadomo, że straty są większe - trzeba będzie m.in. wyburzyć część ścian. Koszty wzrosły do 150 tysięcy złotych. W internecie już trwa zbiórka dla pogorzelców. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro