Reklama

W Poznaniu stanął nowoczesny parkomat. Nie zapłacisz w nim gotówką i nie dostaniesz wydrukowanego biletu

fot. ZDM
fot. ZDM

To test.

Maszyna stanęła na terenie Łazarskiej Strefy Płatnego Parkowania, konkretnie w sąsiedztwie parkingu Park & Go Dworzec Zachodni/Targi, przy bramie wjazdowej na teren Poczty Polskiej, po wschodniej stronie drogi prowadzącej w kierunku budynku dworca. Kierowcy mogą w nim opłacić parkowanie wyłącznie zbliżeniowo.

- Dane dotyczące sposobu wnoszenia opłat za parkowanie w SPP pokazują przewagę form bezgotówkowych nad płatnościami bilonem - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. przestrzeni publicznej. - Połowa kierowców dokonuje ich za pośrednictwem aplikacji mobilnych, 25 procent kierowców płaci kartami, a reszta gotówką. To daje nam jasną odpowiedź w którym kierunku powinniśmy iść. Przed nami wielkie wyzwanie w postaci wymiany dwustu starych parkomatów zainstalowanych w centrum miasta. Zanim się go podejmiemy, chcemy w praktyce przetestować opłacanie postoju w SPP wyłącznie bezgotówkowo, w sposób zbliżeniowy i bez wydruków - dodaje.

Co istotne, po opłaceniu postoju w tym parkomacie, kierowca nie dostanie wydrukowanego biletu parkingowego, który należy włożyć za szybę auta. Płatność zostanie jedynie odnotowana w systemie i informacja na ten temat trafi do kontrolerów. Bilet będzie można dostać na maila, jeśli poda się adres mailowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro