Reklama
Reklama

Rozbiórka wielkopolskiego browaru. Był niegdyś wizytówką tego regionu

fot. ostrow24.tv
fot. ostrow24.tv

Chodzi o dawny browar w Ostrowie Wielkopolskim.

Browar w Ostrowie Wielkopolskim działał od 1839 roku. Niegdyś był wizytówką tego miasta i regionu wielkopolskiego. Prawdopodobnie byłoby tak po dziś dzień, jednak w wyniku zmian właścicieli i przeniesieniu produkcji do większych browarów w Tychach i Poznaniu produkcja w 2001 roku została wstrzymana - wspomina infostrow.pl

Z tego browaru płynęły takie piwa jak: Rejtan, Złoty Kłos czy Koźlak, Wiarus, Wojtek i Lech Mocny. Przedsiębiorstwo, dzięki zapobiegliwości swoich właścicieli, przetrwało inflacje, kryzysy ekonomiczne, dwie wojny, a po upaństwowieniu także PRL. Nie przetrwało w warunkach wolnego rynku. Zakład wchłonięty przez Kompanię Piwowarską SA w 2001 r. został zamknięty - podaje ostrowski informator miejski.

W poniedziałek ostrow24.tv poinformował, że już oficjalnie rozpoczęła się rozbiórka budynku po starym browarze. Wcześniej ostrowski portal pisał, że powodem wyburzenia obiektu są względy bezpieczeństwa - Fragmenty budynku mają tendencję do odpadania, co stanowi zagrożenie dla przechodzących osób.

Więcej zdjęć z rozbiórki browaru tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro