Reklama
Reklama

84-latka spowodowała kolizję i... wygrażała poszkodowanej kierującej

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak opisuje ostrow24.tv, w sobotę wieczorem w mieście doszło do zderzenia dwóch osobówek. 84-latka za kierownicą toyoty yaris jechała od wiaduktu krotoszyńskiego w stronę centrum Ostrowa Wlkp. Z nagrania z kamery wynika, że seniorka wjechała na skrzyżowanie 9 sekund po tym, jak na sygnalizatorze pojawił się kolor czerwony. Na skrzyżowanie wjechała w tym czasie kierująca peugeotem - doszło do zderzenia.

Tuż po kolizji 84-latka wysiadła z samochodu i zaczęła wygrażać drugiej kierującej sugerując, że to ona jest winna kolizji, bo wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zapis z kamery oraz relacja świadka będącego na miejscu zdarzeniu, przeczą jednak wersji seniorki.

Na miejsce wezwano policję, która potwierdziła wersję o winie seniorki. 84-latka próbowała przekonać policję, że dojedzie uszkodzonym pojazdem do domu, ale funkcjonariusze jej tego zakazali. Dziennikarze nie ustalili jakie konsekwencje poniesie seniorka, ale wiadomo, że za spowodowanie takiej kolizji grozi 15 punktów karnych i 2500 złotych kary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro