Reklama
Reklama

Za niemal 90 mln zł przebudowują hotel w centrum Poznania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. amwhotele.pl
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. amwhotele.pl

Po remoncie będzie działać pod szyldem Four Points by Sheraton, należącym do sieci Marriott.

Wybudowany w 1982 roku Hotel Ikar był ostatnio jednym z miejsc, w którym schronienie znaleźli uchodźcy z Ukrainy uciekający przed wojną. W związku z zapowiadanym remontem obiektu osoby te pod koniec roku musiały się wyprowadzić, bo zapowiadanych prac nie dało się dłużej przekładać. "Wynika to nie tylko z podpisanych umów i zaciągniętych zobowiązań, ale również z faktu, że budynek wymaga dostosowania do obecnie obowiązujących przepisów budowlanych, które zmieniały się na przestrzeni lat" - mówiła w listopadzie ubiegłego roku w rozmowie z PAP, rzeczniczka Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Magdalena Szefernaker.

Wiadomo,że prace trwają. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" budynek oraz infrastruktura podziemna i naziemna przejdą gruntowaną modernizację. Jednak najważniejsza jest sama przebudowa obiektu, który zyskać ma nowy standard. "Projekt wnętrz inspirowany jest ponadczasowymi rozwiązaniami materiałowymi i nawiązuje do polskiego modernizmu. Dzięki przeprowadzonym pracom hotel Ikar przejdzie pełną modernizację budynku i zostanie włączony do sieci międzynarodowej marki Four Points by Sheraton w standardzie 4*" - informuje na łamach Wyborczej biuro prasowe PHH.

Tak samo ma wyglądać wrocławski hotel Wieniawa. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Emkaa Architekci. Ta sama, która ma na swoim koncie między innymi realizację dwóch hoteli należących do Polskiego Holdingu Hotelowego - Moxy Poznań Airport i Moxy Katowice Airport. Jak informuje Gazeta "finalnie oba obiekty będą działać pod szyldem Four Points by Sheraton, należącym do sieci Marriott".

Polski Holding Hotelowy w kontakcie z "Gazetą Wyborczą" podał, że koszt modernizacji Ikara wynosić będzie dokładnie 89 249 915,09 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro