Reklama
Reklama

Egzamin na prawo jazdy: już w czerwcu zmiany

Już pierwszego czerwca wejdą w życie zmiany, które mają ułatwić zdawającym otrzymanie prawa jazdy. Już za niecały miesiąc przystępujący do egzaminu nie będą musieli m.in. pokazywać egzaminatorowi wszystkich świateł w aucie i jeździć po mieście 60 minut.

Ci, którzy posiadają prawo jazdy od niedawna wiedzą, że egzamin jest bardzo stresujący. Długie oczekiwanie na "ten dzień", egzamin teoretyczny, a następnie 60-minutowa jazda po mieście, w trakcie której nerwy często biorą górę nad rozsądkiem.

Od 1 czerwca w życie wejdzie rozporządzenie, które przede wszystkim oszczędzi przyszłym kierowcom stresu. Aby skrócić czas oczekiwania na egzamin, który dziś wynosi nawet kilka miesięcy, wprowadzone będą zmiany, które umożliwią ukończenie egzaminu już po 25 minutach. Zanim wejdziemy do samochodu, nie będziemy musieli opowiadać o wszystkich szczegółach technicznych pojazdu, a tylkoo 2 wybranych. Gdy wsiądziemy już za kierownicęi egzaminator dojdzie do wniosku, że po 25 minutach jazdy jest pewny naszego dobrego przygotowania - uzna egzamin za zdany.

Zmiany nie tylko skrócą czas egzaminu, ale również... pozwolą egzaminatorom na bardziej rygorystyczne ocenianie. Jeśli kierowca na placu maewrowym najedzie na linię lub na rondzie wjedzie na wysepkę - egzamin zostanie natychmiast przerwany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro