Reklama
Reklama

Wydarzenia na MTP przyciągają tłumy! Można się na nie wybrać jeszcze w niedzielę

Poznańskie Targi Książki | fot. Renata Winczewska
Poznańskie Targi Książki | fot. Renata Winczewska

W piątek, 10 marca, rozpoczęły się tam Poznańskie Targi Książki oraz Targi Edukacyjne.

Hasło przewodnie tegorocznych Targów Edukacyjnych brzmi "Wielkopolski pociąg do edukacji". Na terenie MTP przez najbliższy weekend można poznać ofertę blisko 150 placówek oświatowych.

"Cieszę się, że tak ważna impreza o zasięgu ogólnokrajowym odbywa się w Poznaniu" - mówił Mariusz Wiśniewski podczas oficjalnego otwarcia targów. "Mamy bardzo wiele do zaproponowania uczniom i studentom. W naszym mieście działają nie tylko doskonałe szkoły podstawowe i renomowane licea, oferujemy też szeroką ofertę szkolnictwa zawodowego. Jestem przekonany, że na Targach Edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie" - dodał.

W ramach Targów Edukacyjnych w Poznaniu odbywają się liczne warsztaty, wykłady i szkolenia, skierowane też do nauczycieli, bibliotekarzy i pracowników oświaty.

Od piątku trwają też Poznańskie Targi Książki. "Poznańskie Targi Książki to ważne wydarzenie dla naszego miasta" - mówił Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania, podczas otwarcia wydarzenia. "Dzięki niemu gościmy tutaj pisarzy i wydawców z całego kraju, ilustratorów, tłumaczy, pasjonatów literatury. Życzę wszystkim udanej podróży po świecie literatury na Międzynarodowych Targach Poznańskich" - dodał.

W tym roku udział w nich bierze ponad 170 wydawców. Na stoiskach nie brakuje klasyki, książek, które w minionym roku znalazły się na listach bestsellerów, a przede wszystkim najnowszych propozycji wydawniczych. Swoją obecność zapowiedziało ponad 150 twórców.

Targi można odwiedzić jeszcze dziś w pawilonach 5A, 7, 7A, 8 i 8A MTP do godziny 16:00.

Ponadto przypominamy, że również do niedzieli na MTP trwa festiwal tatuażu. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro