Reklama
Reklama

"Polska biega" w Poznaniu

W czwartek, 7 maja, do Poznania dotarła sztafeta akcji "Polska biega". Na mecie, ustawionej na ulicy Półwiejskiej, biegaczy przywitało wielu mieszkańców. Niektórzy Poznaniacy dołączyli do sztafety na kilka kilometrów przed finiszem, by wspólnie przekroczyć metę.

Biegacze, zanim dobiegli do Poznania, pokonali w czwartek odcinek liczący 90 kilometrów. Biegli z Jarocina przez Mieszków, Środę Wielkopolską, Kórnik, Rogalin, Puszczykowo i Luboń. Na metę na ulicy Półwiejskiej dotarli późnym popołudniem.

Mimo pokonania blisko 100 kilometrów, uczestnicy sztafety nie wyglądali na zmęczonych. Przez cały czas uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Sztafeta "Polska biega" nie zawitała do Poznania bez powodu. Nasze miasto jest miastem biegaczy. To tutaj organizowane są jedne z największych w Polsce maratony i półmaratony.

Już dziś sztafeta rusza dalej. Przez Buk i Opalenicę dotrze do Grodziska Wielkopolskiego. Jednak wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w poznańskiej imprezie zorganizowanej z okazji akcji Polska biega, 9 maja, w sobotę, muszą się udać nad Maltę.

To już piąta edycja akcji Polska Biega. Udział w niej może wziąć każdy, niezależnie od płci, poziomu wytrenowania, czy poglądów. Impreza jest bezpłatna.

Poznański maraton postanowił zaangażować się w prestiżową akcję. Wszyscy mieszkańcy naszego miasta, którzy chcą aktywnie spędzić czas 9 maja mogą przybyć nad Jezioro Maltańskie. O godzinie 10 biegacze spotkają się pod amfiteatrem. Do pokonania będzie jedno okrążenie wokół jeziora - około 5 kilometrów. Przed startem trenerzy z klubu Gymnasion przeprowadzą profesjonalną rozgrzewkę.

Patronami cyklusą Gazeta Wyborcza, Telewizja WTK oraz portal epoznan.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro