Reklama

Załoga poznańskiego pogotowia przyjęła poród. "Na świat przyszedł Stasiu"

fot. Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu / FB
fot. Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu / FB

Staś przyszedł na świat w czwartkową noc.

O nietypowym wydarzeniu za pośrednictwem portalu społecznościowego informuje Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu. "Narodziny dzieci, w których uczestniczą nasze zespoły, to nadal promil wyjazdów, dlatego jest okazja do świętowania i pochwalenia się" - czytamy we wpisie. "W czwartkową noc, o 01:09, na świat przyszedł Stasiu. Poród przyjął ZRM P01 114 czyli Julka i Tomek. Chłopiec jest zdrowy, a dzielna Mama wraz z Tatą zgodzili się na podzielenie z Państwem tą wspaniałą wiadomością" - dodają przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Robert Judek, rzecznik poznańskiego pogotowia przy podobnym zdarzeniu w rozmowie z nami przyznał, że takie porody zdarzają się stosunkowo rzadko. "Bywamy często wzywani do nagłych porodów, ale rzadko zdarza się, by dziecko urodziło się w domu czy karetce. My jesteśmy przygotowani do odebrania takiego porodu i tym bardziej cieszy nas, gdy wszystko przebiega dobrze" - mówił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro