Reklama
Reklama

Od niedzieli wracają bezpośrednie połączenia Kolei Wielkopolskich z Wolsztyna do Poznania.

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. koleje-wielkopolskie.com.pl
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. koleje-wielkopolskie.com.pl

Prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej pomiędzy Drzymałowem a Wolsztynem umożliwiły przejezdność.

Prace realizowane przez zarządcę infrastruktury będą jeszcze trwały, ale już w najbliższą niedzielę wrócą bezpośrednie połączenia z Wolsztyna do Poznania. Prace zostały wykonane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 przy udziale marszałkowskich funduszy unijnych.

Od 12 marca pomiędzy Grodziskiem Wlkp. i Wolsztynem uruchomiony zostanie rozkład jazdy w pełnym wymiarze. Oznacza to 14,5 pary pociągów w dni robocze, 11 par w soboty i 9,5 pary w niedziele. W stosunku do wcześniejszego rozkładu, to wzrost w dni robocze o 1,5 pary pociągów w dobie. Warto dodać, że przed pandemią Covid-19, w październiku 2019 roku na odcinku Grodzisk Wlkp. - Wolsztyn, przewożono, z uwzględnieniem weekendów, średnio 2,6 tys. pasażerów. Po zakończeniu wszystkich prac na odcinku Drzymałowo-Wolsztyn poprawi się komfort jazdy, jak i obsługi podróżnych, a pociągi będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h, a nie jak przed remontem do 80 km/h - powiedział Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Wartość inwestycji wynosi ponad 141 milionów złotych. Unijna dotacja przyznana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego to ponad 88 milionów złotych. Umowę z beneficjentem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podpisali w lipcu 2021 roku.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro