Reklama
Reklama

Gmina apeluje do mieszkańców, by unikali spacerów po lesie. Zauważono watahę wilków

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Snow
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Snow

W gminie Duszniki na terenie powiatu szamotulskiego.

Z ostrzeżeniem wyszła gmina. - W związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców o pojawieniu się wilków na terenie naszej gminy w miejscowości: Duszniki oraz Ceradz Dolny, prosimy mieszkańców oraz osoby przebywające na terenie gminy, o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczania zwierząt domowych i hodowlanych. Gmina apeluje także do mieszkańców, aby mieli na względzie swoje zwierzęta i unikali spacerów po lesie i okolicach terenów leśnych - informuje gmina Duszniki.

Mieszkańcy proszeni są o zamykanie swoich posesji oraz zabezpieczenie odpadów komunalnych, by nie stały się pożywieniem dla zwierzyny. - Jeśli dowiesz się, że ktoś przetrzymuje nielegalnie wilka w niewoli, dla dobra swojego i sąsiadów, natychmiast powiadom Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz urząd gminy.

Urzędnicy przypominają, że wilki, szczególnie młode, z natury są ciekawskie i nie powinno nikogo dziwić, że przyglądają się gospodarstwom z oddali. Nie jest to oznaka "utraty lęku" przed człowiekiem. Wilk stroni od ludzi, a przez to nie stanowi dla nas zagrożenia.

W ostatnich miesiącach podobne ostrzeżenie pojawiły się w rejonie Sierakowa, Obornik czy Krzyża Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro