Reklama
Reklama

W niedzielę tysiące biegaczy na poznańskich ulicach. Spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu MPK

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P.
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P.

Będą objazdy.

Już w niedzielę w Poznaniu odbędzie się 19. Recordowa Dziesiątka. Ze zmianami w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej trzeba się liczyć od mniej więcej 10.00 do 14.00. - Na czas przygotowań do startu biegu (od godz. 10:00 do 12:00) zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II (w obu kierunkach) - podaje Miejski Inżynier Ruchu. - Podczas biegu (od godz. 11:00) zamykane będą ulice: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego i Dowbora-Muśnickiego. Ruch ul. Garbary od pl. Bernardyńskiego odbywać się będzie prawym pasem - dodaje.

Ale to nie koniec. Na czas biegu wstrzymany będzie ruch w obu kierunkach na ulicy Jana Pawła II pomiędzy rondami Śródka i Rataje. Ruch na samych rondach będzie możliwy.

- Dojazd do pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii będzie możliwy ul. Garbary oraz ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Łąkową, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Zalecany objazd ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II (od ul. Warszawskiej w stronę ronda Rataje) prowadzi ulicami: Warszawską, Browarną, Dymka, Chartowo i Krzywoustego. Na ul. Wileńskiej, Trockiej i Grodzieńskiej chodniki, drogi rowerowe i pasy zieleni zostaną zabezpieczone przed nieprawidłowym parkowaniem. Przejazd z ul. Serafitek w ul. Piotrowo (w obu kierunkach) możliwy będzie na zasadzie śluzy.

W związku z biegiem inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Po przebiegnięciu dystansu przez ostatniego zawodnika policja będzie przywracać stałą organizację ruchu na trasie. Metę wyznaczono na poznańskiej Malcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro