Reklama

W niedzielę tysiące biegaczy na poznańskich ulicach. Spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu MPK

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P.
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Halina P.

Będą objazdy.

Już w niedzielę w Poznaniu odbędzie się 19. Recordowa Dziesiątka. Ze zmianami w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej trzeba się liczyć od mniej więcej 10.00 do 14.00. - Na czas przygotowań do startu biegu (od godz. 10:00 do 12:00) zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II (w obu kierunkach) - podaje Miejski Inżynier Ruchu. - Podczas biegu (od godz. 11:00) zamykane będą ulice: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego i Dowbora-Muśnickiego. Ruch ul. Garbary od pl. Bernardyńskiego odbywać się będzie prawym pasem - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ale to nie koniec. Na czas biegu wstrzymany będzie ruch w obu kierunkach na ulicy Jana Pawła II pomiędzy rondami Śródka i Rataje. Ruch na samych rondach będzie możliwy.

- Dojazd do pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii będzie możliwy ul. Garbary oraz ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Łąkową, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Zalecany objazd ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II (od ul. Warszawskiej w stronę ronda Rataje) prowadzi ulicami: Warszawską, Browarną, Dymka, Chartowo i Krzywoustego. Na ul. Wileńskiej, Trockiej i Grodzieńskiej chodniki, drogi rowerowe i pasy zieleni zostaną zabezpieczone przed nieprawidłowym parkowaniem. Przejazd z ul. Serafitek w ul. Piotrowo (w obu kierunkach) możliwy będzie na zasadzie śluzy.

W związku z biegiem inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Po przebiegnięciu dystansu przez ostatniego zawodnika policja będzie przywracać stałą organizację ruchu na trasie. Metę wyznaczono na poznańskiej Malcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro