Reklama
Reklama

Prowadziła autobus z pasażerami po spożyciu alkoholu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ash Gerlach / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ash Gerlach / unsplash.com

Prawdopodobnie straci pracę.

W czwartek policjanci z Leszna przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców. - Takie działania mają między innymi za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym w regionie leszczyńskim, wyeliminować potencjalnych sprawców najgroźniejszych wypadków komunikacyjnych oraz edukować społeczeństwo w zakresie bezwzględnego zachowania trzeźwości za kierownicą - przyznaje Monika Żymełka z policji.

W trakcie dwóch godzin funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Wśród nich była 39-letnia kobieta, która prowadziła autobus. - Tuż po godzinie 5.00 policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kobieta wiozła kilkoro pasażerów do miejsca ich zatrudnienia. Okazało się, że jest po użyciu alkoholu. Straciła prawo jazdy, czego konsekwencją może być także utrata pracy - dodaje.

Pozostali zatrzymani to kierowcy w wieku od 41 do 60 lat. - Trzech z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, mając około promila alkoholu w organizmie co stanowi przestępstwo, natomiast pozostali w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. O tym na jak długo zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe konsekwencje karne, w tym wysokie kary pieniężne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro