Reklama
Reklama

Tak ma wyglądać KontenerART w nowej lokalizacji. "Największym wyzwaniem są różnorodne media"

fot. Mateusz Antończyk / KontenerART
fot. Mateusz Antończyk / KontenerART

O tym, że "kontenery" będą musiały się przenieść, pisaliśmy już na epoznan.pl.

Przeprowadzka jest konieczna ze względu na rozpoczynającą się budowę Kładki Berdychowskiej, która połączy Chwaliszewo z Ostrowem Tumskim i Berdychowem. KontenerART musi się więc przesunąć i zrobić miejsce maszynom. Właściciele kultowego miejsca zdradzają, jak będzie wyglądać nowa przestrzeń.

- Nowy rozkład KontenerART zakłada rozlokowanie obiektów na obszarze zwanym wcześniej jako 'plaża przed kontenerami', a więc przesunie się w stronę parkowego amfiteatru, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń nie kolidując przy tym z rozpoczynającą się inwestycją miejską - informuje KontenerART.

Podkreślono, że nagła przeprowadzka nie jest przeszkodą "nie do pokonania". - Podczas 15 lat działalności nadrzecznej przykładaliśmy wagę do tego aby proponowane przez nas zagospodarowanie było modułowe i nie związane na stałe z gruntem. W obecnej sytuacji największym wyzwaniem są różnorodne media w tym infrastruktura prądowo-kanalizacyjna, którą w trudzie instalowaliśmy na tym wcześniej opuszczonym, nieużytecznym terenie. W porę sobie poradzimy choć trzeba przyznać, że jest to dla nas duże wyzwanie i poważne obciążenie. Jednak nie zostawimy Was - drodzy mieszkańcy w rozkopanym mieście - zapraszamy na otwarcie KontenerART już 14 kwietnia! Aktualnie na terenie trwają intensywne prace demontujące i rewitalizacyjne, jednak cała przestrzeń zostanie oddana do użytkowania zgodnie z planem!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro