Reklama

Rewolucja na kolei. Bilety na pociągi będzie można kupić na stacjach benzynowych i w sklepach

Kolejki do kasy na poznańskim dworcu | fot. Czytelnik
Kolejki do kasy na poznańskim dworcu | fot. Czytelnik

Dziś pasażerowie mogą nabyć bilety przez internet lub na dworcach.

PKP Intercity planuje wprowadzenie udogodnień dla pasażerów w kwestii zakupu biletów na pociągi. Spółka zachęca firmy obsługujące stacjonarne punkty sprzedaży, by zgłaszały się do niej, jeśli są zainteresowane sprzedawaniem biletów swoim klientom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Nowy model sprzedaży agencyjnej skierowany jest m.in. do sieci kiosków lub saloników prasowych, sieci sklepów spożywczych, sieci stacji paliw, sieci dystrybuujących usługi hotelowe lub bilety na eventy czy usługi transportowe (z wyłączeniem kolejowych kas biletowych) - czyli wszystkich firm zainteresowanych sprzedażą usług dodatkowych w postaci biletów na pociągi PKP Intercity oraz spełniających określone wymagania - podaje PKP Intercity.

Aby móc sprzedawać bilety na pociągi, trzeba jednak spełniać jeden warunek. - Nowa formuła agencyjna skierowana jest do podmiotów posiadających własną lub partnerską sieć dystrybucji towarów lub usług z minimalną liczbą punktów stacjonarnych wynoszącą 50 lokalizacji i mogących wykazać doświadczenie w sprzedaży konsumentom usług podmiotów zewnętrznych.

Spółka podkreśla, że ujednoliciła warunki handlowe, przez co każdy z partnerów dostanie dokładnie taką samą ofertę, co znacznie upraszcza formalności.

Ale PKP Intercity chce też pracować nad udoskonalaniem rozwiązań cyfrowych. - Celem jest szybki, prosty i intuicyjny zakup biletu w preferowanej przez klienta aplikacji lub stronie internetowej. W ostatnich miesiącach PKP Intercity udostępniło podróżnym nową aplikację, która zastąpiła dotychczasową znaną pod nazwą IC Mobile Navigator. Ponadto spółka podpisała trzy umowy, dzięki którym już w bieżącym roku podróżni będą mogli kupować bilety na pociągi w nowym systemie sprzedaży internetowej, a z pełnej funkcjonalności nowego systemu będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2024 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro